۱۳۹۴ مرداد ۲۵, یکشنبه

مهمان برنامه امشب 16 اوت، 25 مرداد  ارتباط مستقيم آقاي سنابرق زاهدي مسئول كميسيون قضايي شوراي ملي مقاومت:
در هفته گذشته تحولات در سوريه و يمن و  بويژه در عراق در كانون خبرهاي مربوط به منطقه بود تظاهرات استانهاي جنوبي مردم عراق عليه فساد و وضعيت ناهنجار خدمات در اين استانها، به اصلاحات نخست وزير عراق و بركناري معاونين رئيس جمهور و نخست وزير منجر شد كه اين موضوع توسط دولت عراق در قالب طرح اصلاحات به مجلس عراق نيز ارائه شد و به اتفاق آراء به تصويب رسيد.
اكثر رسانه هاي بين المللي در خبرها و گزارشهايي كه از اين رويداد مخابره كردند تاكيد داشتند كه اين اصلاحات نوري مالكي مهره رژيم در عراق را نشانه رفته است.
همزمان شاهد تحولات ديگري در يمن و سوريه هستيم. در سوريه بدنبال ضرباتي كه بشار اسد از رزمندگان سوري در جبهه هاي مختلف دريافت كرده ، حالا بحث جايگزيني او و حتي كوتاه آمدن روسيه از حمايت از بشار اسد بگوش مي رسد. در يمن نيروهاي مردمي استانهاي بيشتري را از كنترل حوثي ها خارج كردند و بنظر مي رسد كه روياي اوليه رژيم براي تسلط به يمن، تا حد زيادي برباد رفته است. اكنون اين سوال در پيش روست كه سمت و سوي اين تحولات بويژه در عراق به چه سمتي است؟ رژيم چكار خواهد كرد؟ آيا نوري مالكي كه اكنون به ايران و به نزد رژيم رفته به عراق باز خواهد گشت، سفر نوري مالكي به ايران چه اهدافي دارد؟ و در اين بين كدام تحولات تا آنجايي كه به مردم و مقاومت ايران مربوط ميشود اهميت بيشتري دارد .

بحث امشب سيماي آزادي، تلويزيون ملي ايران در همين رابطه است

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر