۱۳۹۶ آبان ۱۹, جمعه

کنفرانس بین‌المللی «با هم علیه تروریسم و مبارزه با جنایات سازمانیافته» در پاریس



کنفرانس بین‌المللی «با هم علیه تروریسم و مبارزه با جنایات سازمانیافته» در پاریس

در یک کنفرانس بین‌المللی در پاریس، که تحت عنوان «باهم برای مبارزه علیه تروریسم و جنایات سازمانیافته»، برگزار شد، شخصیتها و کارشناسان بین‌المللی در سخنرانیهای خود مبانی تئوریک و نمودهای عملی تروریسم و جنایات سازمانیافته در منطقه و جهان را مورد بررسی قرار دادند و بر نقش رژیم آخوندی و سپاه پاسداران در این پدیده شوم، تأکید کردند.

این کنفرانس به دعوت کانون صلح و توسعه و آژانس بین‌المللی مطبوعات و پژوهشهای استراتژیک، برگزار شد.

این کنفرانس توسط جمال العواضی رئیس آژانس بین‌المللی مطبوعات و پژوهشهای استراتژیک برگزار شد. برخی سخنرانان این کنفرانس عبارت بودند:
دکتر آلخو ویدال کوآدراس رئیس کمیته بین‌المللی در جستجوی عدالت
طاهر بومدرا
استاندار ایو بونه رئیس پیشین سازمان ضد جاسوسی فرانسه
بشیر المحلل محقق یمنی
فرانسوا فریسون روش محقق فرانسوی واز تدوین کنندگان قانون اساسی یمن
نوریه حفصی رئیس اتحادیه زنان الجزایر
ایزابل کرسیمون
دیوید ولات نویسنده
کفا حشیلی روزنامه‌نگار
وحسو هورمی از عراق
 
        
 دکتر آلخو ویدال کوآدراس رئیس کمیته بین‌المللی در جستجوی عدالت
 
دکتر آلخو ویدال کوآدراس رئیس کمیته بین‌المللی در جستجوی عدالت:
دکتر آلخو ویدال کوآدراس رئیس کمیته بین‌المللی در جستجوی عدالت در سخنرانی خود به بررسی نقش سپاه پاسداران به‌عنوان حافظ نظام ولایت‌فقیه و سرکوب کننده قیامها و خواسته‌های مردم ایران پرداخت و گفت:
کمیته بین‌المللی در جستجوی عدالت، گزارشهای کاملی در مورد وضعیت در ایران منتشر کرده است... . ما دریافتیم که سپاه پاسداران در امور 14کشور مسلمان در منطقه خاورمیانه دخالت کرده و به‌طور مستقیم درگیر دخالت در عراق، سوریه، یمن و لبنان است... سپاه پاسداران مراکز بسیاری در ایران دارد که تروریستهای خارجی را آموزش می‌دهند. هر ماه، صدها تن نیرو از عراق، سوریه، یمن، افغانستان و لبنان در آنجا آموزش نظامی می‌گیرند و سپس برای دامن زدن به تروریسم و جنگ ​​افروزی به کشورهای مختلف اعزام می‌شوند. سپاه پاسداران نقش تعیین‌کننده‌ای در سیاست خارجی رژیم ایران دارد. در بسیاری از کشورهای منطقه، سپاه پاسداران به‌طور مؤثرکنترل سیاست خارجی را از طریق سفارتخانه‌ها در دست دارد و در عین‌حال از مصونیت دیپلوماتیک هم سوء‌استفاده می‌کند. سپاه پاسداران مهمترین قدرت اقتصادی در ایران است و توانمندیهای مالی و اقتصادی خود را به دخالت در کشورهای دیگر اختصاص داده است... رژیم ایران بالغ بر 100میلیارد دلار تنها برای عملیات سپاه پاسداران در سوریه خرج کرده است.

دکتر آلخو ویدال کوادراس افزود: اکنون که سپاه پاسداران توسط وزارت خزانه‌داری آمریکا به‌عنوان یک سازمان تروریستی لیست‌گذاری شده، شرکتهای اروپایی که با ایران تجارت می‌کنند، به‌شدت در خطر تحریمهای آمریکا قرار می‌گیرند... به همین خاطر به دولتهای اروپایی نسبت به عواقب ارتباطات تجاری با رژیم ایران هشدار می‌دهیم.»

            
طاهر بومدرا         
طاهر بومدرا:
طاهر بومدرا در سخنرانی خود با یادآوری دجالگری رژیم و سوء‌استفاده از قران و اسلام برای گسترش تروریسم و دخالت در کشورهای اسلامی گفت: ماده شماره 4منشور سازمان ملل دولتهای عضو سازمان ملل را ملتزم می‌کند که از خشونت دست بردارند و به راه‌حل مسالمت‌آمیز و عدم به‌کارگیری زور در مناسبات بین کشورها پای بند باشند. این از شرایط عضویت در سازمان ملل است. اما می‌بینیم که در برخی کشورها از جمله رژیم حاکم بر ایران، با سوا استفاده از آیه‌های قران، از آن برای توجیه دخالت هایشان در امور کشورهای مجاور و حتی برای تحقق خواسته‌هایشان برای تولید بمب اتمی استفاده می‌کنند

طاهر بومدرا هم‌چنین تأکید کرد: هرجا که کانون تنش در منطقه وجود دارد همانجا سپاه پاسداران حضور دارد... . جنایتی که حشدالشعبی در تاجی و جنایاتی که علیه مردم در رمادی و صلاح‌الدین وموصل مرتکب شدند، بزرگترین جنایت علیه بشریت بود که با دخالت و هدایت سپاه پاسداران صورت گرفت. ...»

        
 استاندار ایو بونه رئیس پیشین سازمان ضد جاسوسی فرانسه
 
استاندار ایو بونه:
استاندار ایو بونه محقق برجسته ضدتروریسم و رئیس پیشین سازمان ضد جاسوسی فرانسه در دوران ریاست‌جمهوری فرانسوا میتران، به بررسی انواع تروریسم پرداخت و گفت:
«امروز با نوع دیگری از تروریسم مواجهیم که جزیی از ماهیت برخی حکومتها از جمله رژیم ایران شده.

رژیم ایران حکومتش را با خشونت حفظ کرده. در دستگاه آگاهی اسم این را «خشونت سیاسی» می‌گذارند و در سازمان اطلاعات، آن را «خرابکاری خشونت‌بار» می‌نامند. این‌چنین است که تروریسم تبدیل به یک تروریسم حکومتی شده که جزیی از ماهیت حکومت ایران شده است. این تروریسم بالاترین تهدید برای صلح جهانی، و حقوق مردم است.

استاندار ایوبونه سپس درباره علت عدم مقابله کشورهای غربی با تروریسم دولتی رژیم آخوندی گفت چگونه می‌خواهید با تروریسم حکومتی مبارزه کنید، اگر آمران، سازماندهنگان و رؤسا و صاحبان این تروریسم حکومتی طرف‌حسابهای شما هستند؟.
--
https://ertebatmostaghim.blogspot.fr/2017/11/96-ertebat-mostaghim.html?showComment=1510306577911#c5732856795399266279


 برای دریافت تحلیل های سیاسی روز به شبکه های ارتباط مستقیم مراجعه کنید#MEK  #Rajavi #Iran #FreeIran
توییتر@ertebatm2013. یوتوب و گوگل پلاس ErtebatM
تلگرام telegram.me/Ertebat_M- ادمین@Ertebatm
اینستاگرام  https://www.instagram.com/ertebatm
 #No2Rouhani   #MEK  #Rajavi  #Iran  #FreeIran   #ایران

۱ نظر:

  1. http://ertebatmostaghim.blogspot.fr/2017/11/blog-post_10.html
    کنفرانس بین‌المللی «با هم علیه تروریسم و مبارزه با جنایات سازمانیافته» در پاریس

    پاسخحذف