۱۳۹۷ اردیبهشت ۱, شنبه

گزارش سالانه وزارت‌خارجه آمریکا:‌ رژیم ایران در ردیف ناقضان اصلی حقوق بشر

وزارت‌خارجه آمریکا روز جمعه  31فروردین 97 گزارش سالانه خود در زمینه وضعیت حقوق بشر  در کشورهای مختلف جهان منتشر کرد. در این گزارش رژیم ایران در ردیف ناقضان اصلی حقوق بشر قرار دارد.
بخش مربوط به ایران این گزارش که 48صفحه است موارد متعدد نقض حقوق بشر پرداخته شده است.
درا ین گزارش پس از اشاره به سلطه کامل ولی‌فقیه بر کلیه ارکان حکومتی و سیاسی آمده است:‌
(خامنه‌ای)  اختیارات قانونی بر قوه قضاییه و رسانه‌های دولتی و نیروهای مسلح داشته و غيرمستقیم کنترل نیروهای امنیتی داخلی و سایر نهادهای کلیدی را در دست دارد...
رژیم ایران  کمکهای مادی به نقض حقوق بشر  در سوریه از طریق حمایت نظامی برای بشار اسد و نیروهای حزب‌الله  در آن کشور و همچنین  به نقض حقوق بشر  در عراق از طریق کمک به گروههای شبه‌نظامی مشخص شیعی عراقی کمک کرده است.
بیشتر بخوانید
در گزارش سالانه وزارت‌خارجه آمریکا در بخش مربوط به  احترام به کرامت انسانی از جمله آزادی  آمده است‌
الف: محرومیت حق حیات و سایر کشتارهای غیرقانونی یا با انگیزه سیاسی.
دولت و مأموران آن طبق گزارشات مرتکب کشتارهای خودسرانه و غیرقانونی می‌شوند که اکثراًً بعد از دستگیری و محاکمه بدون پروسدورهای قانونی به‌وسیله اعدام انجام می‌شود یا (اعدام)در مورد جنایاتی انجام می‌شود که منطبق بر معیارهای بین‌المللی در حد جدیترین جرایم نمی‌باشد.
هم‌چنانکه در گزارش عاصمه جهانگیر گزارشگر ویژه سازمان ملل در مورد وضعیت حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران اشاره شده   دادگاه‌های انقلاب به صدور گسترده احکام اعدام در این کشور ادامه می‌دهند  و محاکمات فاقد پروسدورهای قانونی می‌باشد.
درخلال مرحله بازجویی از حق قانونی محروم می‌باشند و در اکثر موارد هیچ سندی بجز اعترافات که آنهم اغلب گزارش‌شده از طریق شکنجه‌ گرفته شده است مورد بررسی قرار نمی‌گیرد....
بسیاری از اعدامها هم‌چنان در انظار عمومی انجام می‌شود... دست کم ۲۶اعدام علنی در خلال امسال در زندان رجایی شهر در کرج (همچنین معروف به زندان گوهر دشت) انجام شده است. گزارشات حاکیست این اعدامهای علنی عموماً در حضور صدها نفر از جمله کودکان انجام می‌شود.
دولت همچنین به‌طور منظم به انجام اعدام های جمعی ادامه می‌دهد.به گفته سازمان غيردولتی حقوق بشر ایران دست کم ۱۲زندانی در ۱۵فوریه در زندان رجایی شهر اعدام شده‌اند....
دادستانها اغلب از محاربه به‌عنوان اتهام  جنایی علیه مخالفان سیاسی و روزنامه‌نگاران استفاده کرده آنها را متهم به « مبارزه علیه  احکام اسلامی » و... می‌کنند....
در ادامه گزارش وزارت‌خارجه آمریکا به انتشار نوار صوتی آیت‌الله منتظری در مورد قتل‌عام زندانیان سیاسی در سال 1367اشاره شده است.
 
  آخرین اخبار #ایرا‌ن در شبکه ارتباط مستقیم
فیسبوک https://www.facebook.com/Ertebat-Mostaghim-1052371034793113/
توییترhttps://twitter.com/ertebatm2013  @ertebatm2013
Ertebat M یوتوب. گوگل پلاس
تلگرام https://telegram.me/Ertebat_M
- ادمین@Ertebatm
اینستاگرام  https://www.instagram.com/ertebatm
 

۱ نظر:

  1. گزارش سالانه وزارت‌خارجه #آمریکا:‌ رژیم #‌ایران در ردیف ناقضان اصلی حقوق بشر
    http://ertebatmostaghim.blogspot.fr/2018/04/blog-post_21.html
    #IranProtests #مریم_رجوی #No2Rouhani #MEK #Rajavi #Iran #FreeIran #مجاهدین #PMOI #المعارضه_الایرانية

    پاسخحذف