۱۳۹۷ فروردین ۱۲, یکشنبه

احمدی‌نژادی استخوان لای زخم نظام ولایت فقیه/Ertebat-Mostaghi

بحران درون حاکمیت در موضوع احمدی‌نژاد ادامه دارد. بعد از دستگیری دو تن از معاونان او که به گفته نزدیکانش برای ساکت کردن احمدی‌نژاد بوده، بحران بیشتر بالا گرفته است. احمدی‌نژاد در نامه‌یی پای خامنه‌ای را به میان کشید و او را هم از جمله مسببان هر واقعه‌یی که برای بقایی پیش بیاید معرفی نمود. بعد در نامه دیگری به نظام سرکوفت‌زده که: « آیا زیبنده است که بسیاری به صرف اعتراض و انتقاد به شیوه اداره کشور و رفتارهای نادرست برخی مقامات یا مطالبه عدالت و آزادی تحت عناوینی مانند اقدام علیه امنیت ملی یا تبلیغ علیه نظام یا اتهامات جعلی مالی، در بازداشت به‌سر برند؟ بدون تردید، اعمال محدودیت بیشتر و برخوردهای تند و تلاش برای خاموش کردن صداها، فقط و فقط فاصله... را بیشتر می‌کند و سرنوشتی جز تباهی را در پی ندارد».(سایت تلگرامی دولت بهار- نامه احمدی‌نژاد – ۱۱فروردین).
سایت دولت بهار وابسته به احمدی‌نژاد در روز 10فروردین در  مطلب تهدیدآمیزی از یک از نفرات او به اسم محمدحسین عظیمی تحت عنوان «دبیرکل جبهه حامیان انقلاب اسلامی» با یادآوری فساد گسترده در بستگان سران نظام نوشت: «در پرونده بقایی چه چیزی است که حتی حاضر نیستید شبیه به کرباسچی با آن برخورد کنید؟...
صدها پرونده میلیاردی از فساد مسئولان دولتی نزد من موجود است!... مردم امروز از وضعیت دستگاه قضا و آنچه در آن می‌گذرد به‌شدت ناراحت و گله‌مند هستند، و این به هیچ‌وجه مسأله‌ای سیاسی و یا خدای نکرده تخریب نظام نیست. خاصه در خصوص پرونده حمید بقایی... به موازات پرونده حمید بقایی، اتهامات و پرونده‌هایی علیه برادر رئیس دولت فعلی، برادر معاون اول همین دولت،... مطرح شد که از سرنوشت و نحوه رسیدگی به آن پرونده‌ها، هیچ اطلاع خاصی در دسترس نیست و متهمان، درست عکس حمید بقایی، با وثایق چند صد میلیاردی آزاد بوده و به کار خود ادامه می‌دهند...
به واقع نگهداری شوکر در منزل، آن هم مطابق پروتکل، یا استفاده از دستگاه سمعی و بصری غيرمجاز! (یعنی ماهواره) به غيراز تمسخر دستگاه قضایی چه معنایی دارد... مگر همین سال گذشته و در جریان مناظرات انتخاباتی، کاندیداها یکدیگر را به‌صورت مستند به اقسام ویژه خواری متهم نکردند، چرا به آن اتهامات رسیدگی نمی‌شود؟».(سایت تلگرامی دولت بهارـ10فروردین)
در حالی که طرفداران احمدی‌نژاد قوه قضاییه را زیر ضرب گرفته‌اند. مقامها و کارگزاران قوه قضاییه و سایر مقامات رسمی رژیم در مقابل آنان ساکتند؛ اما باند خامنه‌ای و مهره‌ها و رسانه‌هایش در واکنش به اقدامات احمدی‌نژاد سیاست چماق و حلوا در پیش گرفته‌اند. حرفهای آنها را هم بخوانیم:
محمد حسین قدیری ابیانه مهرهٴ باند خامنه‌ای در روز 10فروردین چنگ و دندان قضاییه آخوندی را به احمدی‌نژاد نشان داد: «واضح است که احمدی‌نژاد به بقایی حکم خودکشی داده است‌ و بقایی نیمه جان و چشم انتظار تغییر نظر احمدی‌نژاد چه بمیرد چه نمیرد، احمدی‌نژاد باید محاکمه شود؛ در صورت زنده ماندن بقایی، به‌دلیل تشویق به خودکشی، که خود جرم مستقلی است باید محاکمه شود و در صورت مرگ بقایی نیز به‌دلیل قتل عمد و این‌که در نقش سبب اقوی از مباشر بوده است باید چشم انتظار محاکمه خود باشد».
باند خامنه‌ای مهره‌های سابق احمدی‌نژاد را علیه او به خط کردند.  کیهان هاشم نیا استاندار گیلان در زمان احمدی‌نژاد  در روز 10فروردین خطاب به احمدی‌نژاد گفت: «امیدواریم احمدی‌نژاد به حرمت آن همه... حمایتهایی که از ایشان شد، به مسیر برگردد و به نقطه‌ای نرسد که غیرقابل بازگشت باشد... معمولاً این افراد، در زیر سایه هواداران خود عمل می‌کنند، چون به‌شخصه نمی‌توانند کاری انجام دهند، بنابراین آنها به مجرایی وارد می‌شوند که قانونی نیست؛ یعنی کف خیابان. ما این صدمه را در سال ۸۸، ۷۸و ۶۰دیدیم. برای این مسیرها هزینه کرده‌ایم و انسانهای فرهیخته‌ای را از دست داده‌ایم».(خبرگزاری سپاه پاسداران-10فروردین).
صادق خلیلیان وزیر جهاد کشاورزی در دولت احمدی‌نژاد هم به صحنه کشانده شد تا بگوید: «احمدی‌نژاد به چارچوبی تمکین کند که از همان طریق رئیس‌جمهور شد/ به نفع اوست که به مسیر آرمانهای انقلاب برگردد... این‌که احمدی‌نژاد، مسائل را شخصی کرده است و این هم به ضرر خود او است و هم‌ به نظام آسیب می‌زند...توصیه من به ایشان این است که در مواضع خود و در ارتباط با اطرافیانش تجدید نظر کند و به مسیری برگردد که به نفع اصول و آرمانهای انقلاب است و مصلحت خود او نیز در آن است... نباید حرکات تند انجام دهد و مسیری را برود که مورد سوءاستفاده دشمنان انقلاب و نظام قرار گیرد».(خبرگزاری سپاه پاسداران-فارس- 11فروردین).
در سمت باند روحانی هم هم‌چنان می‌خواهند از موضوع احمدی‌نژاد دو جایه خوری کنند. هم به نعل می‌زنند هم به میخ.
از جمله پزشکیان نایب رئیس مجلس ارتجاع در روز 11اردیبهشت۹۷گفت: «زمانی احمدی‌نژاد و نزدیکانش در قدرت بودند، عده‌یی از این حرف‌هایشان خوششان می‌آمد و همچنین شاید چون نوک پیکان انتقادات احمدی‌نژاد به سمت کسان دیگری بود که به تصور این‌ها باید حذف می‌شدند، چیزی نمی‌گفتند. ما شاهد بودیم یک نفر آمد و گفت که عده‌یی ۲۷سال در این کشور خوردند و بردند و دزدیدند و بعد هم خود این فرد مدعی، تبدیل به رئيس مملکت شد اما کسی نگفت حالا که رئيس‌جمهور شدی، بیا این‌هایی که گفتی را به دادگاه ارائه کن که این افراد را محاکمه کنند.
چرا نگفتند؟ چرا از احمدی‌نژاد همان زمان خواسته نشد که مستنداتش را به دادگاه بدهد؟!
این را باید از همان کسانی بپرسید که این حرف‌ها را زدند و از احمدی‌نژاد تمجید کردند و بعد هم نخواستند مدعیاتش را اثبات کند. اگر برخورد کنند، یک مشکل است و اگر برخورد نکنند هم مشکلی بدتر پیش خواهد آمد.
ببینید در همین جامعه و نزد همین افکار عمومی، کسی که رئيس‌جمهور مملکت بوده را مورد تمجید قرار داده و گفتیم اصلاً مشابه او نیامده و نماینده امام زمان است... حال همین فرد را بگیریم و به زندان بیاندازیم، مشکلی پیش نخواهد آمد؟! آیا مردم نمی‌گویند شما چطور نتوانستید این آدم را بشناسید!».
به این ترتیب بحران درون حاکمیت آخوندی و تهدید سرنگونی که منجر به تشدید دعوای باندها بر سر کلیت ساختار نظام شده، از جمله واقعیتهایی هستند که به‌مثابه استخوان لای زخم عمل می‌کنند و  رأس نظام یعنی خامنه‌ای به هر صورت بسا ضعیف‌تر از آن در خواهد آمد
  آخرین اخبار #ایرا‌ن در شبکه ارتباط مستقیم
فیسبوک https://www.facebook.com/Ertebat-Mostaghim-1052371034793113/
توییترhttps://twitter.com/ertebatm2013  @ertebatm2013
Ertebat M یوتوب. گوگل پلاس
تلگرام telegram.me/Ertebat_M- ادمین@Ertebatm
اینستاگرام  https://www.instagram.com/ertebatm

۱ نظر:

  1. احمدی‌نژادی استخوان لای زخم نظام ولایت فقیه
    http://ertebatmostaghim.blogspot.fr/2018/04/ertebat-mostaghi.html
    #IranProtests #مریم_رجوی #No2Rouhani #MEK #Rajavi #Iran #FreeIran #مجاهدین #PMOI #المعارضه_الایرانية #‌ایران

    پاسخحذف