۱۳۹۷ اردیبهشت ۲۸, جمعه

اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران قیام ایران- ادامه تظاهرات و درگیری با نیروهای سرکوبگر در کازرون و به آتش کشیدن مراکز حکومتی

اعتراضات و تظاهرات مردم به پا خاسته و جوانان دلیر کازرون پنجشنبه شب ۲۷اردیبهشت و بامداد جمعه ادامه یافت. این در حالی بود که قبل از آن گله های پاسداران و بسیجیان و یگان ویژه ضد شورش از شهرهای مختلف از جمله دهها خودرو و اتوبوس از نیروهای ضدشورش از اصفهان به کازرون منتقل شده بودند.
نیروهای سرکوبگر با شلیک گلوله های پلاستیکی و پرتاب گاز اشک آور در صدد بودند با تظاهر کنندگان مقابله کنند. در درگیری بین مردم و نیروهای سرکوبگر شماری از مردم مجروح و تعدادی از آدمکشان رژیم توسط معترضان گوشمالی داده شدند و از صحنه فرار کردند. در این درگیریها تعدادی از خودروهای نیروهای سرکوبگر در هم شکسته و چند مرکز حکومتی به آتش کشده شد. مردم با آتش زدن لاستیک و وسایل چوبی مسیر ورود خودروهای پاسداران و گارد ضد شورش را سد می کردند. 
عوامل اطلاعاتی رژیم در تماس با مردم کازرون آنان را تهدید کرده اند که هرگونه اطلاع رسانی و افشاگری در مورد وقایع کازرون، عواقب سنگینی برایشان دارد. آنها حتی از ورود بستگان مجروحان به بیمارستانها جلوگیری می کنند و از پاسخگویی در قبال وضعیت آنها سر باز می زنند. شماری از مجروحان که وضعیت وخیمی دارند به بیمارستانهای شیراز منتقل شده اند. 
بنا به خبرگزاری حکومتی ایرنا آخوند خرسند در نمایش جمعه امروز کازرون در حالیکه سخنرانی اش با شعارهای معترضان قطع میشد «درباره تلاش عده‌یی برای به آتش کشیدن مصلی نماز جمعه در بامداد جمعه ۲۸ اردیبهشت ماه گفت: «برخی افراد بامداد جمعه با شکستن یکی از درهای مصلی نماز جمعه کازرون، مواد آتش‌زا به داخل پرتاب کرده بودند که در اثر این اقدام، یک دستگاه کولر مصلی خسارت جدی دید». همین خبرگزاری به نقل از هادی پژوهش جهرمی، معاون استاندار فارس نوشت: معترضان «بامداد جمعه ساختمان یک بانک را به آتش کشیدند و به اموال عمومی آسیب زدند». 
خانم مریم رجوی، رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران، روز پنجشنبه با درود به شهیدان قهرمان و مردم به‌پاخاسته و داغدار کازرون، خواهان آزادی بلادرنگ دستگیرشدگان شد و عموم هموطنان را به یاری مجروحان فراخواند. خانم رجوی در همین رابطه خواستار اعزام هیأت تحقیق ملل متحد و نماینده کمیسر عالی حقوق بشر شد.
دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ (۱۸ مه ۲۰۱۸)
یوتوب و گوگل پلاس Ertebat M
تلگرام https://telegram.me/Ertebat_M
@ادمینErtebatm
اینستاگرام  https://www.instagram.com/ertebatm
وبلاگhttp://ertebatmostaghim.blogspot.fr/

۱ نظر:

  1. اطلاعیه159 شورای ملی #مقاومت #ایران #قیام ایران- ادامه #تظاهرات و درگیری با نیروهای سرکوبگر در #کازرون و به آتش کشیدن مراکز حکومتی
    http://ertebatmostaghim.blogspot.fr/2018/05/blog-post_36.html

    پاسخحذف