۱۳۹۷ فروردین ۵, یکشنبه

برلین گزارش گردهمایی نوروزی در دروازه براندنبورگ همبستگی با قیام ایران.فیلم و متن


برلین-گزارشی از گردهمایی نوروزی در دروازه براندنبورگ، همبستگی با قیام سراسری مردم ایران + فیلم و متن

برلین- جشن سال نو

به‌دعوت دفتر نمایندگی شورای ملی مقاومت ایران در آلمان،  گردهمایی نوروزی بهنگام تحویل سال 97 در دروازه براندنبورگ در برلین برای همبستگی با قیام سراسری مردم ایران برگزار گردید و مراسم تحویل سال 97 در گردهمایی مجاهدان آزادی و سخنرانی خانم مریم رجوی بطور مستقیم در مراسم تحویل سال نو پخش شد.

در گردهمایی برلین، هموطنان به‌ویژه جوانان ایرانی به همراه شماری از اعضای شورای ملی مقاومت و هنرمندان و شاعران و نویسندگان میهنمان و هم‌چنین شماری از نمایندگان پارلمان فدرال  آلمان، منتخبان مردم و شخصیتهای سیاسی آلمانی در این گردهمایی شرکت داشتند، از جمله:
اشتفان فون داسل، شهردار منطقه مرکزی برلین
کاتارینا لندگراف، نماینده پارلمان فدرال از  حزب حاکم دمکرات مسیحی
رودلف هنکه   نماینده پارلمان فدرال
کلاوس دیتر گروهلر  نماینده پارلمان فدرال 
و همچنین لئو داتسن برگ عضو پیشین رهبری فراکسیون دمکرات مسیحی در مجلس فدرال آلمان
شرکت‌کنندگان و سخنرانان گردهمایی نوروزی در برلین با قیام آفرینان ابراز همبستگی کردند و ضمن گرامیداشت یاد شهیدان قهرمان قیام، خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط دستگیر ‌شدگان قیام گردیدند.

فردین ماهوتچیان
هر زمستانی را بهاری و هر بی‌برگ و باری ای را، شکوفندگی ایست در تقدیر.
و چه خجسته که این بار قیام طبیعت با قیام سترگ خلق قهرمان ایران در هم تنیده.
خیر مقدم می‌گوییم به تمامی شما میهمانان عزیز، که از اقصی نقاط به جشن بهاری ما که در حقیقت جشن بهاری خودتان است پیوستید، و آرزو می‌کنیم سالی سراسر پیروزی و سربلندی را برای تک به تک شما عزیزان
درود بر شما

حنیف ماهوتچیان
حنیف ماهوتچیان در سخنان کوتاهی گفت: رژیم آخوندی سالیان دراز تلاش کرد تابه جشن نوروز مارک ضداسلامی بزند تا راه را برای ممنوع آن هموار کند، ولی خیلی سریع دریافت که توان پیش بردن این تصورات ارتجاعی‌اش را ندارد.در پاسخ به این تلاش شکست خورده رژیم، ایرانیان آزادیخواه نوروز را به سمبلی از مقاومت علیه دیکتاتوری تبدیل کردند.

دکتر معصومه بلورچی – نماینده شورای ملی مقاومت در آلمان
دوستان عزیز، خواهران و برادران
خوش آمدید و از حضور و دیدار همگی اتان در اینجا بسیار خوشحال هستیم.
به میلیونها خانواده محروم، به خانواده شهدا مخصوصاً شهدای قیام که اکنون عکس عزیزانشان را اکنون در سفره هفت سین گذاشتهاند، به همه زندانیان مقاوم سیاسی که هر لحظه بهای آزادی را می‌پردازند تبریک می‌گوییم.
و تبریک خاص ما البته تعلق دارد به همه قیام آفرینان و براندازان در سراسر میهن، به رزمندگان و مجاهدان آزادی، این کوشندگان برای رهایی مردم از چنگال استبداد مذهبی.
دوستان عزیز
سالی پر از تحول را پشت سرگذاشتیم و در راس همه تحولات، قیام دی ماه بود که در شروع و ورود خود بسیاری از مسائل را حل کرد، جنبش را از آسیب و آفت استحاله و اصلاح طلبی قلابی مصون کرد و ریشه داری آن را به اثبات رساند. قیامی که در کاکل همه تحولات سیاسی و بین‌المللی علیه رژیم قرار گرفت و می‌رود که طومار این رژیم را درهم بکوبد.
آنچه نوروز امسال را با هر سالی متفاوت می‌کند، پدیده کانونهای شورشی است که به‌معنای واقعی کلمه مولود جدید مقاومت سترگ و سازمان‌یافته امان برای به زمین زدن این رژیم است.
آری در آستانه بهار و نوشدن طبیعت به برادرمسعود خالق انقلاب که هر لحظه نقشه مسیر سرنگونی را با شتابی روزافزون به جلو هدایت می‌کند و به خواهر مریم که ما را با این نقشه مسیر هم پا و همسو می‌کند هزاران تبریک و درود و سلام داریم.

جواد اسدیان – شاعر و نویسنده
با درود به شما هم میهنان مبارز و با شادباشهای نوروزی و با آرزوی پیروزی در دسترس بر مشتی آخوند نادان و جاهل که ایران و ایرانی را تا لب پرتگاه نابودی و نیستی بردهاند. شادباشهای نوروزی به‌ویژه به دختران و بانوان ایرانی که در خط مقدم مبارزه با نظام اهریمنی حاکم بر کشورمان، پایه‌های حاکمیت آخوندی را به لرزه درآورده اند و دیر نیست که کاخ پوشالی آخوند دغلکار را برای همیشه در این مرز و بوم به خاکستر تبدیل کنند. هم‌اکنون مبارزه ی مردم با استفاده از تجربه‌ی جنبش سال 88 وارد مرحله‌ای تازه شده که بارزهی اساسی آن پرهیز جدی آن از نیرنگها و فریبهای اصلاح‌طلبان و استمرار طلبان حکومتیست که بجز به تداوم جمهوری اسلامی نیندیشیده و نمی‌اندیشد.
به هر حال، شرایط داخلی و نیز شرایط بین‌المللی به گونه ایست که هر نوع ابتکار عملی را از آخوندها گرفته است. نه می‌توانند مانند سال 88به سرکوب مردم دست یازند و نه دیگر برخوردار از پشت جبهه‌ی نیروهای سبز استمرار طلب هستند که بتوانند مردم را بفریبند. آخوندها حتی این درایت را ندارند که مانند رژیم آپارتاید آفریقای جنوبی، حکومت را خود، به دست صاحبان اصلی آن، یعنی به نیروهای مردمی بسپارند، تا شاید جان سالم از مهلکه در ببرند. جنبش مردم ایران، جنبشی مطالبه محور است که آخوند و ایدئولوژی آخوندی را نشانه گرفته است و ما نیز ناگزیریم که سیاستهای خود را با مطالبات مردم تنظیم کنیم تا بتوانیم چشم اندازی روشن برای مبارزه‌ی مردم ارائه دهیم. من به‌عنوان یک انسان آزاده بنا‌به وظیفه‌ی انسانی و اخلاقی و نیز، بنا بر تعهدی که به قلم دارم، از همه‌ی آنانی که در راه آزادی میهن از چنگال پلشت آخوندی مبارزه می‌کنند، تا اندازه‌ای که توان در بدن دارم، دفاع کرده و می‌کنم و برای شما عزیزان هم تنها یک آرزو دارم، پیروزی بر آخوند و آخوندیسم و نابودی و ختم همیشگی این ننگ چرکین.
دوستان، این برای نخستین بار است که در سرزمین ما، پس از هزاره‌ای، دانایی و مردم، بر نادانی و خرافه‌های آخوند، خاتمه می‌یابد، از ارزشی بنیادین برخوردار است. پس از دوره‌ی سیاه آخوندی، ما دانایی و توانایی را در خدمت بهسازی زندگانی مردم و آبادانی کشور به کار خواهیم گرفت.بنابراین، باید همه، آماده باشیم. هر روزتان نوروز و نوروزتان پیروز.

لئوداتسن برگ – نماینده پیشین پارلمان فدرال آلمان
لئو داتسن برگ عضو پیشین هیأت‌رئیسه فراکسیون دمکرات مسیحی در مجلس فدرال آلمان سخنران دیگر گردهمایی نوروزی در میدان براندنبورگ برلین بود. وی در سخنان خود گفت:
خانمها و آقایان محترم، دوستان عزیز از جوامع ایرانیان،
به‌عنوان عضوی از هیأت‌رئیسه کمیته همبستگی برای ایران آزاد می‌خواهم درودهای خودم و همین‌طور درودهای اعضای هیأت‌رئیسه کمیته‌مان را به شما ابراز کنم. جشن نوروز سمبل روزی است که در آن همه چیز نو می‌شود، سمبلی برای امید به رسیدن به یک ایران آزاد. و شما باید روی این حساب کنید که ما به‌عنوان کمیته آلمانی همبستگی برای ایران آزاد، رئیس جمهورتان خانم مریم رجوی و  هدف او برای رسیدن به یک ایران آزاد را حمایت می‌کنیم. ما نیز سال نو را یک سال پر از امید می‌بینیم، سالی برای تحقق آزادی و دموکراسی. و ما از خواسته‌ی شما مبنی بر آزادی فوری کلیه زندانیان سیاسی و  همه دستگیر ‌شدگان در تظاهراتهای اعتراضی حمایت می‌کنیم. ما به رزم مشترکمان برای رسیدن به یک ایران آزاد ادامه خواهیم داد. متشکرم

سیمین منافی – عضو شورای ملی مقاومت ایران
با سلامهای بهاری به شما، یاران و پشتیبانان مقاومت سرفراز ایران. خجسته نوروز بر شما مبارک.
با تبریک سال نو به تک‌تک مردم بپاخاسته در میهن عزیزمون ایران
که شعله‌های قیام و امید را روشن نگه داشتهاند
و با شادباش به شیر همیشه بیدار برادر مسعود عزیز و به خواهر مریم
که روز به روز باورِ ما به پایان زمستان سرد و تباهی رژیم آخوندی را بیشتر و بیشتر می‌کنند.
این باور دیگر یک باور فردی نیست. تبدیل به یک باور اجتماعی شده است.
و البته بیش از همه خود ولی وقیح ارتجاع به این حقیقت پی برده است.
اصلاح طلبان قلابی نیز دیگر هیچ کس را نمی‌فریبند. درود بر کشاورزان قهرمان ورزنه اصفهان که با یک حرکت نمادین به دنیا نشان‌دادن که تمامی یک خلق به این رژیم پشت می‌کنند.
زمان تغییر فرا رسیده است.
ایران من! گرچه سالهاست که  سنگ و سکوت و سرما، سرب و سراب و سیاهی و سوگواری بر سفره می‌نهی اما نگاه کن که فرزندانت در هفت سین انقلاب توهفت سین عشق خواهند نهاد:
سرخی خون شهیدانت را                              سجده صبور مادرانت را
 ستبر رزم مبارزانت را                                 سرود سپید آزادگانت را
سحر رهایی در بند ماندگانت را
شیرینی لبخند کودکان فردایت را
و سرنگونی ضحاک دورانت را
پس ایران من!
بهاران آزادی ات فرا می‌رسد  و ما می‌رویم تا برای جشن بزرگ رهایی ات آماده شویم.
باتشکر

اشتفان فون داسل شهردار منطقه مرکزی برلین
اشتفان فون داسل شهردار منطقه مرکزی برلین سخنران دیگر گردهمایی نوروزی در برلین بود. وی در سخنان خود گفت:
فرا رسیدن بهار یک تحول سمبلیک هم هست. زیرا در بسیاری از کشورها از بهار (سیاسی) خبری نیست.  در بسیاری از کشورها که متأسفانه ایران نیز در زمره آنهاست، بسیاری از حقوق و آزادیهای حیاتی از مردم سلب شدهاند. اما همان‌طور که نمی‌شود در آمدن هوای مطلوب و گرم تردید کرد، نمی‌توان به حاکم شدن بهار سیاسی در کشورهایی که مردمش از آزادی محروم شده اند نیز تردید کرد. دو روز پیش در 18مارس در سمت دیگری از همین میدان دروازه برلین ما در یک کنفرانس یاد انقلاب مارس در 170سال پیش را گرامی داشتیم. 170سال پیش مردان و زنان برلینی در همین منطقه علیه سلطنت و دیکتاتوری سلطنتی قیام کردند و دست به اعتراض زدند تا حقوق و آزادیهایشان را طلب کنند، حق آزادی مذهب و حق مشارکت در تصمیم‌گیریهای اجتماعی را. من آرزو می‌کنم که شما نیز بزودی در میهن‌تان چنین روزی را تجربه کنید و چیزی را که ما الآن بزحمت می‌توانیم در ایران تصورش را بکنیم برای شما به واقعیت بپیوندد: آزادی مذهب، آزادی بیان و عقیده، و من آرزو می‌کنم که چنین بهاری هر چه زودتر در کشور شما ایران فرا برسد.

بهرام مودت- ملی‌پوش فوتبال ایران و عضو شورای ملی مقاومت
باد بهار "قیام مردم ایران" می‌وزد
مژده که خجسته بهاران آزادی و رهایی ایران می‌رسد
عیدتان مبارک، قیام مردم ایران که از 7دی ماه 1396 با آن همه حماسه آفرینی آغاز شد، تبلوری هست از خواسته و اراده‌ی یک ملت برای سرنگونی رژیم آخوندها و شروعی برای ساختن ایران نوین با تکیه بر قدرت سازماندهی کانونهای شورشی و نقش جوانان جسور و به‌خصوص با پیامها و رهنمودهای مسعود رجوی مسئول شورای ملی مقاومت و با گستردگی در شهرهای ایران خامنه‌ای جلاد را بیشتر دچار سرنگونی کرد.
اگر چه گذر از زمستان ارتجاعی سیاه و یخ زده‌ی خمینی از 30خرداد 1360تا امروز و تا رسیدن به آغاز بهار بزرگ رهایی هزینه‌های سنگین داشته و دارد، اما با الهام از قانونمتد بودن آمدن بهار و آغاز شکوفه‌های عشق به آزادی این ایمان و ایقان را باید داشت که زمستان ایران‌زمین نیز رو به پایان ابدی خواهد بود.
تا این ملت مبارز در صحنه هست، تا این آلترناتیو مقتدرانه و به حق پرچم مبارزه را بر دوش دارد، تا این کانونهای شورشی که در صدد ساختن ارتش آزادی، برای مقابله با اراذل و ارگانهای سرکوبگر در صفوف جوانان هستند، هیچ راه گریزی برای رژیم آخوندها نمانده به جز فقط و فقط "سرنگونی"
تا شکوفایی بهار ایران‌زمین تنها یک اراده، یک ارتش آزادی و یک مقاومت تمام عیار باقیست.

مهرداد هرسینی
یاران، دوستان، خواهران، برادران و ایرانیان آزاده،
سالی که گذشت،   سال شکستهای مستمر دیکتاتوری زهر خورده و طلسم‌شکسته خامنه‌ای  بود، سال خشم توده‌های بجان آمده، سال جوش و خروش انقلابی در بیش از 142شهر میهن، سال به آخر خط رسیدن تمامی ظرفیتهای استراتژیک ارتجاع مذهبی هار با باندها و دستجات قلابی اصول‌گرا و اصلاح طلب  و در یک کلام  سال  پیروزی « راه‌حل سوم »،   مجاهدین و مقاومت ایران... بر بستر طرحی نوین با « کانونهای شورشی و هزار اشرف » در داخل میهن،  بود.
لذا باید به دیکتاتور عنان از دست داده و کف بر دهان آورده،   گفت، در نقطه مقابل تو،   مردم، مجاهدین خلق با خیل شهدا، اسیران، رزمندگان در اشرف 3، کانونهای شورشی و هزار اشرف  و همچنین  اشرف‌نشان،   با بهترین سنن، آداب، رسوم  و آئینهای ملی و مذهبی و تاریخی میهن امان  صف‌آرایی کردهاند و به کمتر از سرنگونی و پایان دادن به این جباریت و کوبیدن پتک آهنین بر سرو صورت  ضحاک دوران راضی نبوده و نیستند.
بقول خواهر مریم « خانه تکانی بزرگ مردم ایران در راه است». این جمله را به یاد داشته باشیم  و آویزه گوش نمائیم چرا که بهاران ایران زمین در راه است.
جای شهدا و اسرا در آستانه سال نو در میان خالی است،
با گل‌های سیمین، سنبل و لاله و صدها گل سرخ جای یاران خاموش آنان  را پر کنیم.
بهاران خجسته باد و نوروزتان پیروز

رویا بخشایش
درود
فرا رسیدن  بهار 97 را به شما و به همه جوونای قیامی ایران اسیر تبریک می‌گم.
اونها  که زمستان تیره و تار رژیم آخوندی را به قدم بهار آزادی مهمان می‌کنن.
یاران ما در داخل ایران در تدارک بهار آزادیاند. همان کانونهای شورشی که امید رو در دلها می‌کارند، از جان خودشان می‌کاهند و به تپشهای ضربان قیام جان می‌بخشند.
کانون‌هایی که پیام‌آور نوروز حقیقی سرزمینمون هستند.
همه حرف همینه که ما نوروز ایران رو خواهانیم. ضحاک مکرر ایران‌زمین که به دست کاوه‌هایی دوباره، سرنگون خواهد شد.
کاوه‌ها کسانی نیستند جز جوانان عصیانگر شورشی که با تمام وجود به دیکتاتور نه گفتهاند. کسانی که هر فرصتی را برای پایان دادن به یخبندان حکومت آخوندی مغتم می‌شمارند. تمام دیوارها و کوچه پس کوچه‌های سر زمینمان را با شعار مرگ بر اصل ولایت فقیه و نه به دیکتاتور پر می‌کنند و پیوسته وبی امان خیابانهای ایرانمان را ملتهب و بیدار نگه می‌دارند. این کانون ها که پر از امید و حیات و رویشند، خود خود بهارند که نوروز را به سرزمینمان به سرزمین ما ارمغان می‌آورند.
پس من هم با افتخار خواهم گفت که من هم عضوی از یک کانون شورشی بهار ایرانم و تا آمدن عید بزرگ آزادی و بی‌قرار و برانداز باقی می‌مانم.
زنده باد خلق قهرمان ایران
درود بر ارتش آزادیبخش ملی  ایران نوروزتان پیروز هر روزتان نوروز

رویا
سلام عرض می‌کنم خدمت دوستان و عزیزان محترم، امیدوارم در این هوای سرد زمستانی دلهایتان گرم و بهاری باشد. بهار ثانیه ثانیه از راه می‌رسد. پیشاپیش سال نو مبارک باد
خدایا در آخرین روزهای سال، دل من و دوستان را با جویبار زلال رحمت شستشو ده و هر تردیدی هست به ایمان و هر ناامیدی به امید و هر زخمی هست به مرحم و هر کینه و نفرتی هست به عشق تبدیل بگردان.
ای لاله‌های بخون خفته قیام، با شما عهد می‌کنیم که به حرمت خون پاک فروریخته بر خاک تان، خاک ایرانمان را از لوث وجود این دیوسیرتان خون‌آشام پاک کنیم و شعله‌های آزادی را که در این زمستان سرد و تاریک در پناه دلهای پاک تان به آشیان نشسته بود در بهار راستین ایرانمان از جانب شما برای خلق مظلوم و ستمدیده به ارمغان بریم.
مرگ بر اصل ولایت فقیه
زنده باد ارتش آزادی
درود بر رجوی

مریم مقدم
با سلام و تبریک نوروز باستانی، من مریم هستم اهل ایران  و مدت 3ماه است که از جهنم آخوندی خارج شده‌ام، من از نسل همان زنانی هستم که در خیابانهای ایران خواب را از چشمان آخوندها ربودهاند.
زنانی که حضورشان در صف اول سازماندهی قیام و شکل دادن کانونهای اعتراضی دانشگاهها و در مقابل زندان پاسداران را به عجز و ناتوانی و مقاومتشان در زندانها رژیم را به استیصال به درماندگی کشانده.
زنانی  که با هیچ حربه‌ای عقب ننشستند و مقاومت و  ایستادگی را تکثیر کردند. در یک کلام، رژیم چهل سال آزگار، تماماً بذر زن‌ستیزی پاشیده، اما اکنون مقاومت و ایستادگی درو می‌کند، مقاومتی که دودمانش را بر می‌اندازد. چرا که همان‌طور که خانم مریم رجوی گفتهاند: زنان ایران به خیابانها نیامده ‌اند تا چیزی از رژیم بخواهند؛ بلکه آمده‌اند تا رژیم را از میان بردارند. آری، ما صدای شیر زنان اشرفی هم‌چون صبا هستیم و تا آخرش ایستاده ایم، صدای آتنا و گلرخ هستیم و صدای ریحانه‌ی قهرمان که معصومانه قربانی زن‌ستیزی رژیم  گشت.
ما زن و مرد جنگیم
بجنگ تا بجنگیم

خانم کاتارینا لندگراف نماینده مجلس فدرال آلمان از حزب دمکرات مسیحی
سخنران دیگر گردهمایی نوروزی در برلین خانم کاتارینا لندگراف نماینده مجلس فدرال آلمان از حزب دمکرات مسیحی بود.
وی ضمن تبریک سال نو و فرارسیدن نوروز و بهار به مر‌دم ایران از حضور در جمع ایرانیان ابراز خوشحالی کرد و سپس اضافه کرد: از ابتکار خانم رجوی حمایت می‌کنم و خواستار آزادی بدون قید و شرط کلیه تظاهر کنندگانی هستم که در جریان قیام مردمی دستگیر شدند. من به یاد خانواده هایی  هستم که عزیزانشان هم اکنون  در زندانها بسر می‌برند... ما در صحنه سیاسی تلاش می‌کنیم که آلمان و اتحادیه اروپا به صراحت اعمال خشونت علیه معترضان و تظاهر کنندگان در ایران را محکوم کنند. من به‌دنبال محقق کردن  این خواسته خواهم بود. برای شما عید خوبی را آرزو می‌کنم.

نادر خوشدل
نوروزتان پیروز باد
اندر دل من مها دل افروز تویی              یاران هستند و لیک دلسوز تویی
شادند جهانیان به نوروز و به عید            عید من و نوروز من امروز تویی
نوروز، روز تغییر و دگرگونی طبیعت و برانگیخته شدن دوباره است. این سنت نکوی ما ایرانیان است که به آن  می‌بالیم. شادی و سرشاری از آنجا هویداست که اقشار مختلف بر اساس استطاعت‌شان زندگی خودشان و فرزندانشان را نو و تازه می‌کنند و بهترین سفره شیرینی را می‌آرایند. اما نظام منحوس ولایت سفیانی قریب به 40سال تلاش کرده تا این فرهنگ پایدار را از تاریخ و تمدن ما حذف و سیاه اندیشه‌ی خود را جایگزین آن کند. ولی خلق دلیرمان به همراه پیشتازانش هرگز تسلیم تنوره‌های هیولای ولایت نشدند و آن را به عقب راندند. و نوروز امسال مبشر این واقعیت است که زمستان استبداد به‌زودی در مصاف با سپاهیان بهار در کسوت کانونهای شورشی و هزار اشرف، در هم کوبیده می‌شود و آزادی و شکوفایی زینت بخش میهن عزیزمان ایران می‌گردد.
دیر نیست روزی که زمستان ولایت با همه جناحهای آن از «اصلاح طلب تا اصول‌گرا» در طغیان خشم خلق محو و نابود و پرچم بهار آزادی در میهن برافراشته شود.
پیروز باشید

رودلف هنکه-نماینده مجلس فدرال آلمان
رودلف هنکه  نماینده مجلس فدرال آلمان از حزب دمکرات مسیحی سخنران دیگر گردهمایی نوروزی در برلین بود. وی در سخناش نوروز را به مردم ایران تبریک گفت و سپس  با یادآوری تاریخچه میدان براندنبورگ محل برگزاری گردهمایی نوروزی افزود:
تاریخچه این میدان که امروز ما روی آن ایستادهایم نشانه‌ای از این امید است که در سایر نقاط جهان – از جمله در تهران، و در سایر شهرهای ایران که امروز رژیم ایران  سرکوب حکومت می‌کند روزی آزادی  حاکم شود. در جایی که امروز ابراز عقیده سرکوب می‌شود دوباره آزادی اندیشه بتواند ایجاد شود. و بدین خاطر انتخاب این میدان برای گردهمایی امروز انتخاب خوبی بود، چون این میدان نشانه‌ای است از امید به آزادی، امید به آزادی عقیده و آزادی مذهب، آزادی مطبوعات، آزادی تجمعات و آزادی تظاهرات. اینجا یادآور کسانی است که برای کسب حقوقشان تلاش میکنند، کسانی که قیام میکنند و می‌گویند که نیازهای آنها چیست و برای همنوعان خودشان که در معرض خطر دستگیری و اعدام قرار دارند تلاش میکنند. این پیامی است که از این میدان ساطع می‌شود و لذا امید خود را حفظ کنید.

کلاوس دیتر گروهلر-نماینده مجلس فدرال آلمان
سخنران دیگر گردهمایی نوروزی در میدان براندنبورگ برلین، کلاوس-دیتر گروهلر نماینده مجلس فدرال آلمان از حزب دمکرات مسیحی بود. وی ضمن تبریک فرارسیدن نوروز و بهار گفت:
شما فقط برای جشن گرفتن به اینجا نیامده اید بلکه همزمان یاد کسانی را گرامی می‌دارید که در ایران تحت تعقیب سیاسی هستند، کسانی که در زندانها محبوسند، به رسانه‌های آزاد دسترسی ندارند و نمی‌تواند عقاید خود را آزادانه بیان کنند در حالیکه این آرزو را دارند.
آلمان در تاریخچه‌اش دو مقطع داشته است که در آن انسانهایی که عقاید خودشان را آزادانه بیان می‌کردند، تحت تعقیب قرار می‌گرفتند، دستگیر می‌شدند و باید حبس می‌کشیدند. لذا ما به‌خاطر تجربه تاریخ خودمان با اشتیاق به جمع شما آمدم تا از شما در مبارزهتان در ایران حمایت کنم و آرزو می‌کنم که سال نو برای مردم ایران حامل امیدهای بیشتر باشد و منجر به روزی شود که ایران به جمع کشورهای مورد احترام در جامعه ملل آزاد و ملل دمکرات یک بازگردد.

پرهام دزفولی
امسال آمدن فصل بهار تقارن زیبایی با قیام مردمی و شعله‌ور شدن آتش خشم مردم پیدا کرده است. انگار نو شدن روزها، تغییر و دگرگونی اساسی در ایران را نوید می‌دهد. گویی فصل بهار خودش به استقبال آزادی و رهایی مردم سرزمینمان رفته و حقا که چه زیباست بهار در سرزمینی که می‌رود تا پایه‌های حکومت چهل ساله آخوندی را در هم بشکند. بله قیامی که در سراسر میهن چند ماه است که شعله‌ور شده نوید روزهای روشن و آزادی ایران‌زمین را می‌دهد.
فریاد زنان و جوانان آزاده در سراسر کشور راهی جز سقوط و انحطاط برای این حکومت نگذاشته و تمامی سردمداران رژیم از هر دو باند این واقعیت را بخوبی درک کرده اند که دیگر دغدغه مردم انتخابات آزاد و اصلاحات نیست بلکه مردم از همه جناح های حکومت عبور کردهاند و به چیزی جز سرنگونی راضی نخواهند شد. آری هیچ چیز واقعی‌تر از حقیقتی نیست که زمان آن فرا رسیده باشد و اکنون زمان برخاستن است و قیام سراسری علیه حکومت فاسد و خونخوار آخوندی است. و همه باهم فریاد می‌زنیم خامنه‌ای قاتله، کل نظام باطله...
زنده باد رجوی - درود بر ارتش آزادیبخش ملی ایران

محمدرضا زرین
با سلام مجدد، عید باستانی را به تمام خواهران و برادران تبریک می‌گویم و امیدوارم که این جشن را با پیروزی در کشور خودمان با شادی بپا کنیم.
آنانی که با دروغ خود را در سرزمین ما جای کردند و با دروغ بین ما زندگی کردند و بر ما ظلم کردند و به هیچ دین و مذهب و خدایی هم پای بند نبودند ولی ندانسته که شیر درون ما را بیدار کردند که در این تاریکی شب تا طلوع خورشید در مقابل آنها خواهیم ایستاد و دوباره پرچم شیروخورشید که نماد علم و قدرت و صلح جهانی بود را دوباره در سراسر کشورم بپا می‌کنیم.منهم مثل شما یک ایرانی هستم و برای نجات کشورم می‌جنگم

فیسبوک https://www.facebook.com/Ertebat-Mostaghim-1052371034793113/
توییترhttps://twitter.com/ertebatm2013  @ertebatm2013
Ertebat M یوتوب. گوگل پلاس
تلگرام telegram.me/Ertebat_M- ادمین@Ertebatm
اینستاگرام  https://www.instagram.com/ertebatm

۱ نظر:

  1. برلین-گزارشی از گردهمایی #نوروزی در دروازه براندنبورگ، همبستگی با #قیام سراسری مردم #ایران + فیلم و متن
    https://www.youtube.com/watch?v=BGelu2SexSU
    http://ertebatmostaghim.blogspot.fr/2018/03/blog-post_89.html
    #IranProtests #مریم_رجوی #No2Rouhani #MEK #Rajavi #Iran #FreeIran #ایرا‌ن #مجاهدین #PMOI # Iran

    پاسخحذف